en

ویبراتور

 

ویبراتور صنعتی چیست؟

 

قبل از اینکه نوع کاربرد و نحوه ی استفاده از ویبراتور را بدانیم باید در مورد ساختار ویبراتورهای صنعتی اطلاعات لازمه را کسب کرده باشیم، در همین راستا باید بیان داشت که ویبراتور صنعتی یا ویبراتور بتن، دستگاهی است که در صنعت ساخت و ساز همچنین در نگهداری و تحکیمات مورد استفاده قرار میگیرد و به وسیله ی شلنگ ویبراتور متصل به آن هوای داخل بتن را تخلیه میکنند؛ چنین عملی سبب فشرده تر شدن بتن شده و مقاومت و طول عمر آن را افزایش میدهد.

امروزه نیز در بسیاری از پروژه های عمرانی استفاده از ماشین آلات جدید به امری کاملا بدیهی تبدیل شده چرا که هم سرعت کار را افزایش میدهند و هم کارایی لازمه را دارند، در صورتی که از استفاده ی آنها صرف نظر کنیم نیز متحمل ضررهایی چون افزایش هزینه های بکار گیری نیروی انسانی، و عدم کیفیت خوب محصول خروجی خواهیم شد.

فرایند بتن ریزی و خارج کردن حباب های داخل مخلوط بتن نیز از آن دست کارهایی است که به هیچ عنوان با استفاده از نیروی انسانی قابلیت انجام ندارد و این فرایند نیازمند وجود ویبراتورها است.

 

به طور کلی ویبراتورها به چهار دسته  تقسیم میشوند:

*ویبراتورهای برقی

*ویبراتورهای بنزینی

*ویبراتورهای بادی

*و ویبراتورهای دیزلی

در ادامه در خصوص هر یک اطلاعات کوتاهی بیان میداریم.

 

ویبراتور برقی

این ویبراتورها دستگاه هایی هستند که با استفاده از برق تکفاز یا سه فاز، نیروی مکانیکی برای شلنگ ویبراتور تولید میکنند و معمولا در جاهایی استفاده ی کاربردی دارند که برق همیشه در دسترس است.

دور خروجی این ویبراتورها 2850 دور در دقیقه است.

این دستگاه در نوع برقی خود دارای سه مدل مختلف است:

- کوبله فابریک

- کوبله داخلی

- ویبره بدنه که به کنار قالب های بتن بسته  شده و عمل ویبره را انجام میدهند بدون اینکه نیازی به شلنگ ویبراتور داشته باشند.

 

ویبراتور بنزینی

این نوع ویبراتورها همان طور که از نامشان پیداست برای اینکه راه اندازی شوند نیاز به بنزین دارند؛ دور خروجی آنها چیزی در حدود 3000 دور در دقیقه است و حداکثر توان آنها تا 3600 دور در دقیقه قابل افزایش میباشد، چنین دور موتوری برای شلنگ ویبراتورهای مکانیکی مناسب است.

از مزایای ویبراتورهای بنزینی میتوان به وزن کم، راه اندازی سریع، مونتاژ راحت، تعمیر آسان و سوخت مناسب اشاره کرد؛ همین دلایل سبب شده اند تا بیشترین میزان مصرف را در صنعت ساخت و ساز داشته باشند.

مونتاژ ویبراتورهای بنزینی وسایلی را لازم دارد که شامل موارد زیر میشود و در صورت داشتن آنها به راحتی میتوان عمل مونتاژ را انجام داد:

- دستگاه موتور تک سیلندر بنزینی که حداقل 5 اسب بخار قدرت داشته باشد.

- شاسی ویبراتور

- فلنچ ویبراتور

- دوشاخه مخصوص ویبراتور که از جنس آهن یا چدن باشد و در سایز استاندارد موتور تهیه گردیده باشد.

- چهار عدد پیچ هشت 4 سانتی

- چهار عدد پیچ هشت 2 سانتی

- مغزی هشت 1.5 سانتی

- واشر تخت هشت به تعداد 4 عدد

- واشر فنری هشت، 4 عدد

با مونتاژ این وسایل در جای درست خود میتوان یک ویبراتور بنزینی ساده داشت.

 

ویبراتور دیزلی

موتور ویبراتور دیزلی یکی دیگر از انواع موتورهای ویبراتور است که با اتصال به شیلنگ ویبراتور وظیفه ی بهبود کیفیت بتن را بر عهده دارد.

این موتور از دیزل یا همان گازوئیل به عنوان سوخت مصرفی استفاده میکند، از موتورهای پر قدرت محسوب شده که برای استفاده در پروژه های مختلف مناسب است اما قیمتی به نسبت بالاتر از سایر انواع موتورها دارد.

از دیگر ویژگی های مقایسه ای آن نسبت به ویبره برقی و بنزینی سنگین تر بودن، پر قدرت تر بودن و سر و صدای بیشتر آن است و چنین ویژگی هایی به مشخصات فنی و نحوه ی ساخت آن برمیگردد.

موتور ویبراتور دیزلی یک موتور 4 زمانه داشته که دارای قدرتی معادل 6 اسب بخار و 3600 دور در دقیقه است و باکی با ظرفیت 3.6 لیتر برای آن در نظر گرفته شده.

 

ویبراتور بادی

از این ویبراتور معمولا در صنایع عمرانی، برای تحکیم موضعی استفاده میشود.

از این نوع میتوان برای فشرده سازی، فیلتراسیون و انتقال مواد گوناگون استفاده کرد. از مزایای آن میتوان به کیفیت بالا، مقاومت خوب، طول عمر زیاد، ضریب بالای ایمنی و سهولت و سادگی در استفاده اشاره کرد.

این نوع ویبراتور در مکان هایی استفاده دارد که احتمال برق گرفتگی یا آتش گرفتن وجود دارد، ویبره بادی دارای انواع مختلفی در میزان قدرت ضربه زنی است که از 10 کیلوگرم تا 1000 کیلوگرم موجود میباشد.

این دستگاه با اتصال به پمپ باد ایجاد لرزش کرده و به قالب ضربه های یکنواخت میزند، از جمله کاربردهای اصلی آن در تونل مترو و پل های هوایی است.

از ویبره بدنه ی بادی جهت نصب روی قالب های بتن استفاده میشود و با اتصال باد قالب را ویبره مینماید.

چون سایر موتورها نیز از بخش هایی چون شاسی، فلنچ و بدنه تشکیل گردیده اند یکی از تمایزات این نوع در طراحی آن این است که به گونه ای عمل شده که قدرت تحمل ضربه هایی که در محیط کار بر آن وارد میشود و غیر قابل جلوگیری است را داشته باشد، چرا که در پروژه های عمرانی احتمال بروز ضربه به بدنه ی اصلی موتور بسیار پیش می آید به همین دلیل طراحی درست این قسمت بسیار حائز اهمیت است.