en
>

داکهای هوای و فنری

 
  • -1
  • -1
  • -1
  • -1
  • -1
  • -1

داکهای هوای و فنری

داکمتهای ی ساده و فنری dd

 

امروزه با توجه به توسعه و پیشرفت سریع در زمینه حفاری تونل و معادن، نیاز به مناسب و استاندارد از جمله نیازهای حیاتی و حساس در این صنعت می باشد.

مجموعه ابزار تونل جهان با استفاده از تکنولوژی های روز اروپا در صنعت دوخت های و همچنین مواد اولیه وارداتی با کیفیت عالی و نیز تجربه چندین ساله خود و نظرات مشتریان توانسته سهم قابل توجهی از بازار داخلی و خارجی را در زمینه تامین های از آن خود کند.

این مجموعه توانایی تولید انواع های در طول و قطرهای مختلف را دارا می باشد.

تولیدی در این مجموعه در دو نوع متفاوت تولید میگردند:

-Spiral Ducting ( فنری): از این نوع ها برای در حالت مکشی و یا فشار منفی استفاده می گردد.

-Lay Flat Ducting ( معمولی): از این نوع ها برای در حالت دهشی و یا فشار مثبت استفاده می شود.

 

در وهله ی اول باید بدانیم چیست و به چه منظور استفاده میشود؛ یا کانال در ی مطبوع برای رساندن یا خارج کردن به کار میرود.

جریان ی مورد نیاز شامل:

  • ی ورودی
  • ی برگشت
  • و ی خروجی

است.

بنابراین ها در هر محلی که استفاده شوند یک روش برای اطمینان از میزان کیفیت و آسایش حرارتی منطقه ای که در آن به کار رفته است.

مراحلی چون نقشه کشی، سایزینگ، بهینه سازی، اجرا و پیدا کردن میزان افت فشار در یک سیستم مراحلی است که در طراحی باید دنبال شود.

از جدیدترین روش هایی که در اتصال به سقف و دیوار مورد استفاده قرار گرفته است اتصال بدون سوراخ کردن است که به دوام آن می افزاید و به دلیل اینکه ابتدا و انتهای این ها از زیپ های مخصوص ساخته شده است، بعد از اینکه به هم متصل شدند مقاومتی در برابر جریان ی عبوری نخواهند داشت.

با یاری خداوند این مجموعه توانایی تولید انواع اتصالات و تبدیل ها در مقاطع و ابعاد مختلف با زوایای مورد نیاز مشتری را فراهم کرده است.

هر نوع بنا بر نوع تونل استفاده شده مزایا و معایبی دارد که باید مورد بررسی قرار گیرد، به همین دلیل بر آن شدیم که اطلاعاتی در این خصوص در اختیارتان قرار دهیم.

های فنری

به دلیل وجود نیاز برای ساخت های مسلح برای عبور در تقاطع ها و یا استفاده در سیستم های مکنده ی و غبار گیرها، ساخت های فنری در دستور کار قرار گرفت.

این نوع ها از آلومینیوم پوششی پلی اتیلنی با چندین لایه مفتول استیلی با کشش بالا در سیستم ها و خطوط انتقال گاز استفاده میشود.

های فنری برای محیط هایی با فشار پایین و متوسط مناسب بوده و در برابر تعرق و ضربات فیزیکی مقاوم است؛ در فضای بیرونی با دوام بوده و صرفه ی اقتصادی دارد.

از دیگر مزایای آن قابلیت کش آمدن، پیچش و فشردگی است.

 

معمولی

برخلاف های فنری قابلیت تطبیق نداشته و جریان عبوری به صورت مستقیم خواهد بود.

 

نوع اتصال نصب ها

اتصال بین ها بوسیله زیپ،رینگ فلزی و نوار چسبی امکان پذیر میباشد و لازم به ذکر است در این روش ها نشت بواسطه نحوه دوخت به حداقل رسیده است.

 

نصب نیز به این صورت است که در طول مسیر ، یک یا چند ردیف بر اساس قطر تعبیه شده است و در فواصل 70 سانتیمتری یک قلاب گالوانیزه قرار میگیرد و از محل مورد نظر آویزان می شود.

 

 

 

موادی که در ساخت انواع مورد استفاده قرار میگیرند:

 

·        فولاد گالوانیزه

ماده ای استاندارد که به عنوان رایج ترین ماده نیز در ساخت کانال مورد استفاده قرار میگیرد. فلزی معمولا از داخل با یک پتوی پشم شیشه آستر میشوند که به آن آستر گفته میشود.

این آستر اگر در قسمت بیرونی مورد استفاده قرار بگیرد عایق نامیده میشود به این صورت که پتوی پشم شیشه را به جای قرار دادن در داخل کانال فلزی دور آن میکشند و این گونه از آن بهره میبرند.

 

·        کانال های پیش عایق

ساخت عایق از ورق فلزی که در ابتدا نصب و در عملیات های دیگر عایق شده و پوشیده میشود یک روش سنتی است؛ استفاده از پانل های عایق صلب که نیاز به عایق کاری اضافه ندارند سبب میشود یکی از مراحل ساخت کمتر شود. از دیگر مزایایی که این کانال ها دارند میتوان به وزن سبک، سرعت نصب و راه اندازی اشاره کرد.

این کانال ها از جنس آلمینیوم پیش عایق شده هستند که میتوانند در اشکال خاص و به صورت کانال های سفارشی ساخته شوند.

در این نوع ساخت کانال، قسمت خارجی را روی یک پانل آلومینیومی پیش عایق شده میکشند، سپس قطعات به طور معمول با زاویه ی 45 درجه بریده میبرند و اگر اتصالات مختلفی چون زانویی، خم داشته باشند با استفاده چسب مونتاژ شده و نوار آلومینیومی بر روی تمام درزهایی که در آن ها سطح خارجی فویل آلومینیوم قطع شده استفاده میشود.

در مراحل بعدی باید توجه شود که همه ی اتصالات داخلی با درزگیر آب بندی شوند.

از انواع پانل هایی که با گذاشتن ورق های آلومینیومی در هر دو طرف ساخته میشوند، میتوان به پانل پلی اورتان و پانل فوم فتولیک اشاره کرد. ضخامت فویل آلومینیوم میتواند از 25 میکرومتر برای استفاده در محیط داخلی و تا 200 میکرومتر برای استفاده در محیط خارجی مورد استفاده قرار گیرد؛ این میزان برای مشخصات مکانیکی بیشتر هم میتواند باشد.

 

· تخته کانال فایبرگلاس (کانال پیش عایق غیر فلزی)

پانل های فایبرگلاس به عنوان یک عایق حرارتی مورد استفاده قرار میگیرند، سطح داخلی این کانال ها با جذب صدا به کارکرد بی سر و صدای سیستم مطبوع کمک میکند.

 

·  کانال کشی انعطاف پذیر

کانال های انعطاف پذیر به عنوان فلکس نیز شاخته میشوند، این نوع کانال ها دارای اشکال مختلفی هستند اما برای کاربردهایی در زمینه ی HVAC معمولا، به صورت یک پلاستیک انعطاف پذیر روی یک سیم فلزی قرار میگیرند.

در بعضی کشورها چون آمریکا از پشم شیشه به عنوان عایق استفاده میکنند اما در بازارهای جهانی دیگر مانند استرالیا، از الیاف پلی استر و در بعضی موارد از پشم شیشه به عنوان عایق استفاده میکنند.

در این نوع کانال ها یک لایه به عنوان محافظ عایق را احاطه کرده است که از جنس پلی اتیلن و یا PED فلزی تشکیل شده است.

های انعطاف پذیر برای اتصال خروجی ی رفت به کانال صلب بسیار مناسب هستند؛ البته باید خاطر نشان کرد که فشار درون یک فلکس بسیار بیشتر از انواع دیگر ها میباشد، به همین دلیل طراحان و نصاب ها سعی میکنند طول ان را کوتاه تر کنند و چرخش ها را به حداقل برسانند.

 

· پارچه ای

این ها از پارچه های پلی استر خاص ساخته میشوند. های پارچه ای را به نسبت انواع دیگر به صورت موثر تری تامین میکنند.

باید توجه داشت نباید از پارچه ای در سقف یا به صورت پنهان استفاده کرد، اما استفاده از آن در کف های کاذب معمول است.

 

 

 

 

سایر ملزومات های

انواع اتصالات و تبدیل ها در مقاطع و ابعاد مختلف با زوایای مورد نیاز مشتری در این مجموعه تولید میگردد.

 

 

سه راهی

 

اتصال T شکل

 

 

اتصال  Y  شکل

 

 

زانویی
تبدیل

 

 

اتصال بین ها بوسیله زیپ،رینگ فلزی و نوار چسبی امکان پذیر میباشد و لازم به ذکر است در این روش ها نشت بواسطه نحوه دوخت به حداقل رسیده است.

 

 

نصب

 

در طول مسیر ، یک یا چند ردیف بر اساس قطر تعبیه شده است و در فواصل 70 سانتیمتری یک قلاب گالوانیزه قرار میگیرد و از محل مورد نظر آویزان می شود.